Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/azeybaycan/public_html/wp-content/themes/azer/header.php on line 123


En az yakan bazı araç modelleri

  • 21 Mart 2019
  • 642 kez görüntülendi.
En az yakan bazı araç modelleri
Özellikleri
TELEFON
Araba Fiyatı:
Marka Modeli:
Kasa Tipi:
Araba Yılı :
Yakıt :
Vitesi:
Araba Kilometresi:

Araç sahibi olmak isteyenlerin ilk araştırdığı konu “en az yakıt tüketen araçlar hangileri” olmasıdır. Satışta olan araçlarda en az yakıt yakan araç tüketimi 100 km’de 3.2 litredir. Motorin litre fiyatı 6,05 lira olduğunu düşünürsek, bir araç km’de sadece 20 kuruş civarı yakıt tüketiyor olacaktır. Fakat bu yakıt tüketimini gerçekleştiren araç 90 km sabit hızda ilerlerse bu yakıt tüketimine ulaşabiliyor. Bu yazımızda sizlere en az yakan araç modelleri hakkında bilgi vereceğiz.
En az yakan araç modelleri
Renault Megane 1.5 Energy serisi, motor hacmi 1401-1600 ve dizel yakıt türü kullanan bir araçtır. Ortalama yakıt yakımı 3.8 litredir.
Cooper D 1.5 Steptronic en az yakan modeller arasında yerini alıyor ve 1401-1600 motor hacmi ile ortalama 3.7 litre yakıt tüketmektedir. Yakıt türü ise dizeldir.
Dacia Logan MCV 1.5 motor hacmi diğer modeller gibi 1401-1600 cm3’den oluşmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi ise 3.5 litredir.

Citroen yeni C3 (75 hp) diğer modeller ile aynı motor hacmi taşıyan Citroen C3, hemen hemen diğer modellere aynı oranla 100 kilometre’de 3.6 litre yakmaktadır.
Opel Corsa 1.3 CDTI modeli ise bu modeller arasında en az yakıt tüketen araçtır. 100 kilometredeki yakıt tüketimi 1.2 litredir.
Yakıt tüketimi tasarrufu
Araç yakıt tüketimini en az seviyeye düşürmek sizin de elinizde. Bakımlarını zamanında yaptıran bir araç yakıt tasarrufunu yükseltir ve aracın ömrünü uzatmış olursunuz. Aracınızı çalıştırırken motoru ısıtmak çok önemlidir. Aracınızı 30 saniye gibi bir süreyle rölantide çalıştırmaya dikkat edin.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ