Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/azeybaycan/public_html/wp-content/themes/azer/header.php on line 123


Araba satın alacaklar için KDV indirimi devam ediyor

  • 30 Mart 2019
  • 507 kez görüntülendi.
Araba satın alacaklar için KDV indirimi devam ediyor
Özellikleri
TELEFON
Araba Fiyatı:
Marka Modeli:
Kasa Tipi:
Araba Yılı :
Yakıt :
Vitesi:
Araba Kilometresi:

Araba satın alacaklar için kdv indirimi
Ekonomiyi canlandırmak adına Berat Albayrak’tan gelen açıklama ile birlikte, ocak ayında başlayan Kdv ve Ötv indirimi özellikle araba satışlarında çok ilgi görmüştü.
Kdv indiriminden yararlanıp sıfır araba satın almak isteyenler için kdv indirimine son 12 gün kaldı. Geçtiğimiz aylarda araba, motosiklet gibi ürünlerde kdv indirimi getirilmişti, araba hayali kuran kişiler için son fırsat günleri. Bu kdv indiriminden faydalanmak isteyenler 31 mart tarihine kadar indirimli sıfır araba satın alabilirler.

Aynı zamanda motorlu taşıtlar için de geçerli olan indirim, 1600 cc altı motorsiklet almak isteyen kişileri de sevindirdi. Motorlu araçlarda ÖTV oranlarına 15 puan indirim uygulandı, ticari araçlarda ise %18 olarak uygulanan KDV oranı %1’e çekildi.
ÖTV indiriminden sonra sıfır araba fiyatları yüklü miktarda düşüş yaşadı. 70 bin TL’yi geçmeyen modellerde %45’den %30’a düşerek ÖTV indirimi sağlandı. Örneğin Renault Clio eski fiyatına göre 91,259 TL’den %30 indirim alarak 81,810 TL’ye düşüş sağladı. Toplamda ise 9,440 TL indirim yapılmış oldu.
Özellikle Opel markası ÖTV ve KDV indirimini tüm modellerinde uygulayarak fiyatlarını tekrardan güncelledi. Modellerini yeni modellerde güncelleyen Opel, 24,000 TL’ye varan indirim listesi yayınladı. Bu rakamlar araç sahibi olmak isteyen kişiler için sevindirici bir haber olsa da indirimden yararlanabilmenize sayılı günler kaldı. Siz de bu ÖTV indirimiden yararlanmak istiyorsanız en yakın araç satışı yapan işletmeyle iletişime geçebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ